Piyanocu PİYANO Bilgi Video Piano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

MEVLAM SANA ERSEM DİYE Aşka Pervaneyim Ney Ve Piyano Sufi Musik Tasavvuf Müziğ

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Ney ve Piyano MEVLAM SANA ERSEM DİYE AŞKA DÜŞEN PERVANEYİM
Sevenler için Sufi müzik Dizisi
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, "MEVLAM SANA ERSEM DİYE AŞKA DÜŞEN PERVANEYİM " ilahisini Kuyruklu Piyano ile Çaldı ve Söyledi.
Usta Neyzenimiz Ona eşlik etti.
Mevlam sana ersem diye
Aşka düşen pervaneyim
Cemalini görsem diye
Aşka düşen pervaneyim
Beste Rast İlahi: Mevlam Sana Ersem Diye. Güfte: Ali Ulvi Kurucu Beste: Ahmet Çalışır.
Ali Ulvi Kurucu Kimdir
şair, yazar 1922 yılında Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini konya'da tamamladı. Arapça öğrendi. Hâfızlığını tamamladıktan sonra 1938 yılında ailesi ile birlikte Medine’ye göç etti. İki erkek ve bir kız çocuğa sahipti. Yüksek öğrenimini Kahire el-Ezher Üniversitesinde tamamladı. Medine’de uzun süre Evkaf Dairesinin İnşaat ve Sicillat Emini olarak görev yaptı. Daha sonra Sultan Mahmud’un yaptırdığı Mahmudiye Kütüphanesi'nde, bir süre sonra da Şeyhülislam Arif Hikmet Kütüphanesi'nde çalıştı. 1985’te emekli oldu. Medine’de 60 yılını Peygamber Efendimiz'in (a.s.m) yanı başında geçirdi.

Emekli olduktan sonra Medine’ye dünyanın her tarafından gelen ilim adamlarını ağırlardı. Senenin belli bir dönemini, Türkiye’de geçirmeye özen gösterirdi.

Kur’ân hâfızıydı ve geniş bir hadis kültürüne sahipti. Tarih, mûsikî ve hat konularına özel ilgi duyardı. Şair kişiliği ile ön plana çıktı. Aruz ölçüsüyle şiirler yazdı. Ayrıca nesir sahasında da çeşitli eserler verdi. Şiirleri Gümüş Tül ve Alevler olarak, makale ve röportajları da Gecelerin Gündüzü adıyla yayınladı.

Allah, Allah, Allah, Allah
Allah, Allah, Allah, Allah

Gözyaşlarım durmaz taşar
Seller gibi çağlar coşar
Vuslat ümidiyle yaşar
Aşka düşen pervaneyim

Allah, Allah, Allah, Allah
Allah, Allah, Allah, Allah

Sponsor BağlantılarDerdinle ağlar inlerim
Aşka düşer hep inlerim
Bülbül şakır ben dinlerim
Aşka düşen pervaneyim

Allah, Allah, Allah, Allah
Allah, Allah, Allah, Allah

Kevni temaşa eylerim
Nevayı aşkı söylerim
Sensiz cihanı neylerim
Aşka düşen pervaneyim

Allah, Allah, Allah, Allah
Allah, Allah, Allah, Allah
0078% Ney ve Piyano Düeti MEVLAM SANA ERSEM DİYE AŞKA DÜŞEN PERVANEYİM Sufi Müzik Musiki Neyzen Konser Prova Piyano Düet Piyanist İlahisi İlahiler İlahi Ramazan İftar Yemeği Müzik Aleti Ramazan Etkinlikleri Kültür Neyzen Piano ilah Allah Tanrı dini islami İslam Aşk Pervane Mevlana Mevla Mevlam Sana Ersem Diye Aşka Düşen Pervaneyim Ney ve Piyano Düeti ile Klasik İlahiler - En sevilen Son Tasavvuf Müziği Son Örnekleri

MEVLAM SANA ERSEM DİYE Aşka Pervaneyim Ney ve Piyano Sufi Musik Tasavvuf Müziği En Güzel İlahiler Nedir Kim Nerde Nerede Nasıl Ne Pervane Af İman Müziği Söz Yazarı Makam Form İlahi Usul Sofyan Modern Namaz Cami Mekke Medine Kaside İslam En Yeni Dinler Tesettür Eşarp Gelinlik Onlne Kitap Siparişi Kelebek Saat Dekoratif Aynalar Cep Telefonlar Şen Dini Logo Melodi Resimler Namaz Abdest Gusül Oruç Kurban Adak Farz Diye Gözyaşı Dur En Güzel İlahiler Coşar Vuslat Ümidi Yaşar Aşk Düş Paylaş Şükela Çok İyi Günün Videosu Ekonomi Büyüdü Eko Diğer Videolar İletişim Kullanım Yeni Son Modern Allah Aşka Pervane Piyanist Neyzen İlahi Semazen Mevlevi Ayini Hane Dua Nedir Kim Nerde Nerede Nasıl Ne Pervane Af İman Müziği Söz Yazarı Makam Form İlahi Usul Sofyan Modern Namaz Cami Mekke Medine Kaside İslam En Yeni

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS