Piyanocu PİYANO Bilgi Video Piano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Vazgeç Gönlüm Orhan Gencebay Vokal:OYA Piyano Cover Arabesk Fantezi Koro Özcan Deniz Bir Ömür Albüm

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Genç Piyanist Güneş Yakartepe - Kategori: Arabesk- fantezi Damar Şarkılar
173 İzlenme

Açıklama

Piyanist Güneş Yakartepe " Vazgeç Gönlüm Orhan Gencobay Şarkı İl " Eserinin Çok sesli (Senfonik) Eşlik Armonilerini analiz ederek notalarını yazdı. Piyano ile icra etti ve Söyledi.
Vokalist OYA YILDIZ Ona Sesiyle Vokal Yaptı.
vazgec gonlum sen bu asktan
sana kiymet verenmi var
unut dertten zevk almayi
seni ancak seven anlar

kapat cile kapisini
girmesin o vefasizlar
dunya denen su hanede
elbet seni biri anlar

sen attin bu kordugumu
care sende bende degil
kor olsun su askin gozu
hata bende sende degil

kapat cile kapisini
girmesin o vefasizlar
dunya denen su hanede
elbet seni biri anlar

Özcan Deniz - Vazgeç Gönlüm (Orhan Gencebay İle Bir Ömür)
Orhan Gencebay besteci, şarkıcı
4 Ağustos 1944 tarihinde Samsun'da doğdu. Müziğe 6 yaşında Klasik Batı Müziği sanatçısı Emin Tarakçı'dan keman ve mandolin dersleri alarak başladı. 7 yaşında Türk Müziği ve bağlamaya başladı. 10 yaşında beste çalışmalarına başladı. 13 yaşında babasının teşvikiyle Türk Sanat Müziği ve tamburla tanıştı. Samsun'daki ve istanbul'daki halk evleri, müzik cemiyetleri ve müzik derneklerinde çalıştı. İstanbul Belediye Konservatuarı'na girdi ve icra heyetinde bulundu. 16 yaşından itibaren caz ve rock müziği ile ilgilendi. Batı nefesli sazlarından oluşan orkestralarda tenor saz çalarak görev yaptı. 20 ve 22 yaşlarında Ankara ve İstanbul Radyoevi TRT sınavlarına girdi. Sınavları, başarıyla kazandı. 1967 yılında istanbul Radyo Evi'nde bir süre çalıştı ve ayrıldı. 1968 yılında kendi sesiyle yorumladığı ilk 45'lik plağı çıkardı.
Bugün 1000'e yakın bestesi vardır 400'e yakın bestesini, kendi sesiyle seslendirdi. 90'a yakın filmde müzik direktörlüğü yaptı. 36 sinema filminde başrol oynadı. Televizyon için diziler ve Show programları yaptı. Müzikte, Arabesk olarak adlandırılan akımın mimarlarından oldu. Bu konuda araştırmalar ve serbest çalışmalar yaptı. 1999 yılında Devlet Sanatçısı unvanı verildi. HABER 22 ünlü Orhan Baba için "Batsın Bu Dünya" dedi 4 Eylül 2012 Sezen Aksu, Tarkan, Ajda Pekkan, Hande Yener, Kenan Doğulu, Mustafa Sandal, Nilüfer, Volkan Konak, Kutsi gibi birçok başarılı yorumcu, bu albümde bir araya geldi, Gencebay, "Batsın Bu Dünya"yı ise tam 22 ünlü birlikte seslendirdi.41. sanat yılını kutlamaya hazırlanan Orhan Gencebay ile hayat arkadaşı Sevim Emre, Bodrum'daki evlerinin kapılarını geçtiğimiz günlerde Quality of Magazine'e açtı.İkili, dergiye verdikleri röportajda hem yıllara meydan okuyan aşklarını anlattı, hem Türkiye'nin önde gelen yıldızlarının Gencebay için hazırladığı tribute albümü...Altı yaşında keman ve mandolin dersleri alarak müziğe başlayan, Devlet Sanatçısı unvanlı Orhan Gencebay, 41. sanat yılını kutlamaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz ay Bodrum'da 60'ıncı yaşını kutlayan sanatçı, zamanın nasıl geçtiğini ise anlayamadığını söylüyor 41 yıl nasıl geçti, inanın hiç farkında değilim. Her şey göz açıp kapayıncaya kadar olup bitmiş gibi... Şükürler olsun, yaşadıklarımdan ve bulunduğum noktadan da hiçbir şikayetim yok. Binlerce kişinin 'Orhan Baba'sı oldum ve bana öyle hitap etmeleri çok hoşuma gitti. Çünkü çok samimi bir yaklaşım. O ismi ben koymadım, sevenlerim yakıştırdı. 'Baba' evin temel direğidir, sevip koruyanı, kol kanat gerenidir ya, dolayısıyla bu çok gurur verici bir şey benim için."
STARLARDAN USTAYA DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ
Bu arada Poll Production tarafından hazırlanan Orhan Gencebay Tritube albümü de tamamlanmak üzere... Sezen Aksu, Tarkan, Ajda Pekkan, Hande Yener, Kenan Doğulu, Mustafa Sandal, Nilüfer, Volkan Konak, Kutsi gibi birçok başarılı yorumcu, bu albümde bir araya geldi, Gencebay eserleri yorumladı. Albümün çıkış şarkısı olacak "Batsın Bu Dünya"yı ise tam 22 ünlü birlikte seslendirdi.Usta sanatçı, "Orhan Gencebay'la Bir Ömür" adını verdiği albümüyle ilgili şunları söylüyor: "Tribute albümde 30 ünlü isim; dostlarım, evlatlarım, kardeşlerim, benim 30 eserimi kendi tarzlarında yorumladı. Herkes okuyacağı şarkıyı kendisi seçti. Eserlerim arasında nasıl ki ayrım yapamıyorsam, bu arkadaşlarım arasında da ayrım yapmam mümkün değil. Kendilerine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Berhudar olsunlar. Bana çok güzel bir duygu yaşattılar. Hatta bir anlamda doğum günü hediyesi oldu bu albüm... Bu duyarlılıklarından ötürü onur ve gurur duyuyorum.Türkü Akustik Piyano Klarnet Piyanist Özgür Savaş Güney müzik öğretmeni müzisyen piyanist piyano klarinet eğitim fakültesi Marmara Üniversite Öğretmeni Klarnet Versiyon Orijinal Hoca Kolej Lise Okul ilköğretim gırnata

Koro Ses cd dvd DVD albüm klip Piyanist Piano Pıyano Piyona Piyanolar Akustik Resital repertuar Konser aynı zamanda iki tane show kl

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS