Piyanocu PİYANO Bilgi Video Piano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

GÜNEŞ YAKARTEPE KİMDİR ? (Piyano Dinle)

GÜNEŞ YAKARTEPE KİMDİR (Biyografi - Özgeçmiş - Cv )

 26 şubat 1997, İstanbul doğumluyum. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Kompozisyon Bölümü Lisans 1 öğrencisiyim.

Liseyi MSGSÜ Devlet istanbul Konservatuvarı piyano bölümünde tamamladım.

Batı klasikleri tarafında, Türk müziğinin her branşında çalışmalarım var: Osmanlı’da Batı Müziği, Osmanlı Sultanları’nın besteleri, Klasik Türk Müziği, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Zeybekler, Kahramanlık Türküleri, Tasavvuf Müziği...

Okulda piyano eğitimi klasik batı müziği alanında aldım. Türk müziğini ben kendi yeteneğimle piyanoya uyarlıyorum. Bu eserlerin piyano notaları bulunmadığı için, armonilerini oluşturup, bilgisayarda notalarını hazırlıyorum. Bunları ileride kitap olarakda de yayınlayarak, Piyanoda, Türk eserlerini Türkiye’de ve dünyada yaygınlaştırmak isteğindeyim.

Japonya’dan hususi olarak getirdiğimiz komalı piyano ile Türk müziğini duymaya alıştığımız seslerle icra ederek, Türk müziği çalgıları ile düetler gerçekleştiriyorum.

Piyano ile çok sayıda konser verdim. Bu sene Klasik kemençe, yaylı tambur, mızraplı tambur, ney, klarnet, bağlama, viyolonsel gibi ikinci bir enstrümanla ikili olarak konserlerime Farklılık kattım.

2013 senesinde konservatuvar solistlik imtihanını kazanarak, senfoni orkestrası eşliğinde piyano konçertosu icra ettim.

2014 senesinde başvuru yaptığım “Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda “En iyi Türk bestecisi yorumcusu” mükafatını kazandım.

Türkiye’de, gazete ve televizyonda en çok yer alan çocuk müzisyenim. Ekteki dosyada müzik eğitimim ve performanslarım ile alakalı detaylı bilgiler bulunmaktadır.

Sadece “Youtube”, “Dailymotion” Ve “İzlesene” Sitesinde 7500 video kaydım yer almaktadır. 40 milyon Video tıklanma sayısı ile Türkiye’de en çok videosu olan ve en çok izlenen amatör müzisyenim.

Çok sesli enstrümantal bestelerimin tarafında mühim ozanlarımızın şiirlerini içeren tescilli bestelerim var.

Türkiyede ve Dünyada Piyano ile Komalı (Türk Musikisi Perdeleri ile) Klasik Türk, Tasavvuf ve Osmanlı Musikisi Çalıp Söyleyebiliyorum. 

. Osmanlı Sultanlarının besteleri, saray müzisyenlerinin besteleri ve Osmanlılar için yazılan Batı müziği formatındaki eserler üzerine çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Bu eserlere büyük ilgi duyuyorum.

Genç Piyanist  Güneş Yakartepe

   

       Genç Piyanist Güneş Yakartepe Kimdir Sözlük (Hakkında Kısaca Ben)

 

Web:  www.Yakartepe.net ,   www.GunesYakartepe.com ,

           www.muzikvideo.net,   www.piyanocu.net,     www.Yakartepe.com

Mail: info@yakartepe.net

 

RSS