Piyanocu PİYANO Bilgi Video Piano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Dizisi Enstrümantal Film Müzikleri Ana Esas Tema Özet Konu Resim İletişim An

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Güneş Yakartepe “Öyle Bir Geçer Zamanki” DİZİ MÜZİK Notalarını Senfonı Çok Sesli Nota Eşliklerini Yapılandırdı ve Piyano ile çaldı
Dizi müziği hakkında bilgi: Kanal D’nin yeni sezondaki iddialı dizisi “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”nin ekran serüveni farklı fragmanı ile hızlı başladı. Sinema kalitesindeki görüntüleri ve etkili anlatımıyla milyonların dikkatini toplayan, Kanal D web sayfasında yayınlandığı ilk gün yüzlerce kişi tarafından izlenen fragman, müziğiyle de büyük ses getirdi. Fragmana eşlik eden o melodi, dünya sinemasının en ünlü yapımlarından biri olan ‘Bir Zamanlar Amerika’nın unutulmaz müziğiydi.

Öyle Bir Geç Zaman Öyle bir geçer zamanki dediğim aynıyla vaki...

Birden dursun istersin seneler olunca mazi
Öyle bir geçer zamanki dediğim aynıyla vaki
Öyle bir geçer zamanki...

Günlere bakarsın katı katı üzerine çekersin perde
Yoldan geçenler varda her akşam gelenler nerde...

Kara yazı yazıldı sanma insanın da kaderi böyle
Öyle bir geçer zamnki dediğim aynıyla vaki
Öyle bir geçer zamanki...

Bir cevap buldun mu sorulara yiğitlik de var yine serde
Nasıl gaddar seneler geçiyor durduğu yerde...

Sana kara yazıldı insanın da kaderi böyle
Öyle bir geçer zamnki dediğim aynıyla vaki
Öyle bir geçer zaman ki...

O nedir seni kızdıran memnun edeceği yerde
Bak bir garip diyorki nerde o yarim nerde...

Anılara kapılıp kanma dünyanında düzeni böyle
Öyle bir geçer zamanki dediğim aynıyla vaki
Öyle bir geçer zamanki dediğim aynıyla vaki...

Birden dursun istersin seneler olunca mazi
Öyle bir geçer zamanki dediğim aynıyla vaki
Öyle bir geçer zamanki...

Müzik [değiştir]

Dizi müziklerinin telif hakları uzun bir prosedür ardından Kanal D tarafından satın alınmıştır. Böylece Kanal D hem bestelerin orijinallerini hem de üzerinde kendileri çalışarak yaptıkları yeniden düzenlenmeleri kullanma hakkına sahip oldu.[1] Müziklerin orijinal bestecisi 500'den fazla dizi ve filmin müziklerini bestelemiş efsane besteci Ennio Morricone'dir.[2] Dizi için kullanılan ana müziklerden Cockeye’s Song 1984 senesinde Sergio Leone'nin Bir Zamanlar Amerika'da filmi için bestelenmiştir. Ayrıca Erkin Koray'ın "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" adlı şarkısı da dizide yer almaktadır.

Konusu [değiştir]

1960'lı yıllarda, kocasının kendisine yaptığı onca kötülüğü ve yaşadığı aile dramını unutamamış, bir evladını doğumda kaybetmiş bir annenin ve aynı zamanda kendisine ait bir Konfeksiyon Mağazası'nın sahibi olan Cemile'nin, kızları Berrin, Aylin ve iki oğlu Mete ve Osman ile birlikte verdikleri hayat mücadelesini konu ediniyor.

Karakterler [değiştir]
Cemile / Ayça Bingöl: Ali'nin eski eşi. Berrin, Osman, Aylin ve Mete'nin annesi. Sonradan evlendiği balıkçıdan kalan mirasla durumları düzelmiştir. Yeni sezonda, kızı Aylin ve eski eşi Ali'nin yasını tutar. Ayrıca çocuklarını da bir arada tutmaya çalışacaktır.
Osman / Gün Koper: Ailenin küçüğü. Berrin, Aylin ve Mete'nin kardeşi. Annesi ve babasına çok düşkündür fakat küçüklüğü anne ile babasının ayrılığıyla parçalanmanın eşiğine gelen bir ailede geçtiği için içine kapanık büyümüştür. Liseye başladı. 16 yaşlarında, Lise öğrencisi olmuştur.
Berrin / Yıldız Çağrı Atiksoy: Ailenin büyük çocuğu. Osman, Aylin ve Mete'nin ablası. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu. Üniversite arkadaşı olan Ahmet'e aşık oldu; ancak Ahmet yurt dışına kaçmak zorunda kalınca bu kaçışı sağlayabilecek tek kişi olan Hakan'la zoraki bir evlilik yapmış ve okulu bırakmıştır. Hakan'dan Zehra adında kız çocuğu oldu. Hakan'dan boşanıp Ahmet 'le evlenir. Ahmet'le birlikte kızıyla yaşamaya başlar.
Mete / Aras Bulut İynemli: Ailenin ortanca çocuğu. Babasından nefret eder. Müzik öğretmeni İnci'den duygular beslemektedir. Öğretmeni kanserden yatağa düştüğünde o ölünceye kadar yanında kaldı. İnci öğretmenden dolayı müziğe ilgi duymuş ve liseden sonra lise arkadaşlarıyla birlikte kurduğu grupta vokalistlik yapmaya başlamıştır. Çalıştığı yerdeki garson kız Nihal'e aşık olmuş,bu yüzden başına birçok iş gelmiştir. Babasının ölümünden sonra ailenin tüm yükünü kendisi yüklenip babasının yokluğunu aratmamaya çalışmaktadır.
Hasefe / Meral Çetinkaya: Ali'nin annesi. Berrin, Osman, Aylin ve Mete'nin babaannesi. Cemile ve Hikmet Karcı'nın düğününü bastığında oğlu Ali'yi vurmuştur.Gelininin hayatını kurtardığı için ceza almamıştır. Carolin'in terkettiği oğlu Mustafa'yı sahiplenip Cemile'nin evine getirmiştir. Torunu Aylin ile birlikte kaybettiği oğlu Ali'nin yasını tutmaktadır.80li yaşlarındadır.
Caroline / Wilma Elles: Ali'nin Hollanda'dan gelen sevgilisi. Ali'nin aklına çelerek evli olmasına rağmen onu ailesinden koparıp Ali'yle evlenmiştir. Daha sonra bunun, kendisi gibi Hollanda'da yaşayan
Güneş Yakartepe “Öyle Bir Geçer Zamanki”Sarkisinin Senfonik Çok sesli Armoni Notasını Düzenledi ve Piyano ile İcra etti.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS