Piyanocu PİYANO Bilgi Video Piano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

LAMBADA Müziği-Dansı Piyano Ile Danscı Kız Çift Bale Balet YOK BÖYLE DANS ADRİANA LİMA Google Gmail

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Güneş Yakartepe “LAMBADA Chorando se Foi Latin Amerikan” Şarkı Notasını Senfonı Çok Sesli Nota melodi Eşliklerini Yapıp, Akustik Piyano ile çaldı.
O Sole Mio, 1898 yılında bestesini İtalyan şarkıcı/besteci Eduardo di Capua'nın (d.1865 - ö.1917) yaptığı, sözlerini yine bir İtalyan şair Giovanni Capurro'nun (d.1859 - ö.1920) yazdığı Napoliten bir şarkıdır.
Diğer dillerde de çeşitli versiyonları var olmakla beraber, genellikle yazıldığı orijinal dil olan Napoli lehçesi ile söylenir. Napoliten dilde "'O Sole Mio" standart İtalyanca'daki "Il sole mio" ya karşılık gelmektedir ve anlamı "Benim Güneşim" demektir (Oh Benim güneşim değil!). B ünlü tenorlar olmak üzere birçok opera sanatçısı seslendirmişti.bir mahkeme, bir ara kamu malı (public domain) olan şarkının bestecisi ve söz yazarından başka emeği geçen üçüncü bir ortak ortaya çıktığı için en azından İtalya'daki telif haklarının kadar korunacağı kararına varmıştır.
1949 yılında Amerikalı şarkıcı Tony Martin, bu şarkının melodisini kullanarak Tomorrow adıyla bir kayıt yaptı. Bundan 10 yıl kadar sonra ABD ordusuyla birlikte Almanya'da bulunan Elvis Presley şarkıyı duyunca çok ilgilendi, terhis olduktan sonra söz yazarları şarkıya kendisi için özel sözler yazmalarını istedi. Şarkının adı artık It's Now or Never (Türkçesi: Ya Şimdi ya da Asla) olmuştu. 1960 yılında single olarak çıkan bu pop şarkısı başta ABD ve İngiltere olmak üzere birçok ülkede hemen liste başı oldu. Kanadalı rock şarkıcısı
Şarkının sözleri
Orijinal sözler (Napoliten)
Türkçe çevirisi nasıl da durgun fırtınadan sonra Öylesine taze ki sanki şimdiden bayram gelmiş Ne güzel bir şeydir, güneşli bir gün, Ama baska bir güneş var ki Çok daha görkemli ve ışıltılı, O da senin yüzünde doğan Benim güneşim Benim kendi güneşim Senin çehrende Senin simanda Gece olunca ve güneş batınca Bana öylesine bir kasvet çöker Evinin penceresinin altında otursam Gece olunca ve güneş batınca. Ama baska bir güneş var ki Çok daha görkemli ve ışıltılı, O da senin yüzünde doğan Benim güneşim Benim kendi güneşim Senin çehrende Senin simanda
Kategoriler: 1898 şarkıları1960 şarkıları
Napoliten şarkılar İtalya
İtalyanca şarkılar Elvis Presley Pop şarkı
Liste başı olmuş
Hakan Aysev (1968 Ankara), Türk opera sanatçısı, tenor.
Eğitimine 1981 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı'nda başladı. 1987'de 6. Belvedere Şan Yarışması'nda En İyi Genç Şarkıcı ödülünü alarak final konserine katıldı. 1988'de mezun olduktan sonra Viyana'ya gitti ve Mozart'ın Operasındaki Ferrando rolü ile Avusturya, Hollanda ve Almanya'da turneye çıktı.
1989 yılının temmuz ayında Salzburg Festivali kapsamında Haydn'ın Acis ve Galatea, Offenbach'ın Les Bavardes operalarında başrolü seslendirdi. Eylül ayında Viyana Devlet Operası'na giren sanatçı , aynı yıl aralık ayında operasındaki tenor rolü ile sahneye ilk kez çıktı. 1990 yılında Viyana Devlet Operasının kadrolu sanatçısı oldu. Bu arada Luciano Pavarotti'nin ögrencisi oldu. Zaten Luciano Pavarotti'ye benzediği için Türk Pavarotti olarak anılmaktadır. 1991 yılında Koblenz Devlet Operasına katıldı ve birçok eserde rol aldı,
1992'de Katia Ricciarelli ile opera-gala konseri verdi. 1995-1997 yılları arasında Darmstadt Devlet Operasında majör rolleri üstlendi. 1997'nin Mart ayında Norveç'te Rigoletto, Ağustosta Fransa'da Carmen operalarında sahneye çıktı. Sanatçı bugüne kadar Düsseldorf, Texas, Basel, Bern, Heilderberg operalarında da misafir sanatçı olarak yer aldı. Ayrıca 1997'de Verdi/Requiem'in CD kaydını yaptı
2005 yılında Buenos Aires operasında başrol oynadı. Barcelona Senfoni Orkestrası eşliğinde Beethoven'ın 9. Senfoni'sini seslendirdi.
Hakan Aysev halen İstanbul Opera ve Balesi sanatçısı olarak gorevini sürdürmektedir. 2007 yılında Show TV'de yayınlanan Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışmada Serap Ezgü'nün koçluğunu üstlenmiştir. Ayrıca 2008 yılından itibaren Haliç Üniversitesi'nde öğretim görevlisidir.
Diskografi Aria ve Napolitenler (Bilkent Senfoni Orkestrası, Şef: Maciej Niesiolowsky) (2003)
İnci Avcıları (2006)
Böyle Aşk Olmaz
Bu arada Luciano Pavarotti'nin ögrencisi oldu. Zaten Luciano Pavarotti'ye benzediği için Türk Pavarotti olarak anılmaktadır. 1991 yılında Koblenz Devlet Operasına katıldı ve birçok eserde rol aldı.
1992'de ile opera-gala konseri verdi. 1995-1997 yılları arasındaDevlet Operasında majör rolleri üstlendi. 1997'nin Mart ayında Norveç'te Rigoletto, Ağustosta Fransa'da Carmen operalarında sahneye çıktı. Sanatçı bugüne kadar Düsseldorf, Texas, Basel, Bern, Heilderberg operalarında da misafir sanatçı olarak yer aldı. Verdi/Requiem'in CD kaydını yaptı.
1998'de Frankfurt'ta ikinci CD kaydını yaptı. Fransa'da Othello operasında yer aldı.Bulutsuzluk Özlemi ile rock-opera konserini gercekleştirdi. 1999'da Nilüfer ile sahneye çıkan Aysev, ayrıca Tiflis Senfoni Orkestrası eşliğinde Ağrı Dağı Efsanesi'nde rol aldı. 5. ve 6. Bilkent Anadolu Müzik Festivali'ne solist olarak katıldı. 2000-2002 yıllarında İzmir Devlet Opera ve Balesi'nde Müdür ve Genel Sanat Yönetmenliği yaptı.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS