Piyanocu PİYANO Bilgi Video Piano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Hz. YUSUF Dini Film Müziği - En Güzel İslam Dizisi

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Hz YUSUF Dizi Müziği - JENERİK FİLM MÜZİKLERİ Yabancı Dini Sinema Ünlü Muhteşem soundtrack
HAZRETİ YUSUF Sinema Filmi Giriş Film Müziklerini Piyano ve Kemence ile Beğenecek misiniz
Genç Piyanist Güneş Yakartepe " Hz YUSUF " Sinema Dizi Filmi Tema Müziğini Kuyruklu Akustik Piyano İle Çaldı.
Genç Piyanist Güzel Yorum Bekler.
Hz YUSUF Televizyon Dizisi Konu ve Fon Müzikleri Bilgi
Hz. Yusuf (film), Baş rolünde İranlı aktör Mostafa Zamani’nin oynadığı İran yapımı Farajullah Salahshur filmi.
Film 15'er bölümlük 3 sezondan oluşmaktadır:
1.Sezon: Çocukluk Dönemi
2.Sezon: Zindandan Saraya
3.Sezon: Vuslat
Hazreti Yusuf Peygamber Aleyhisselam Hayatı Hakkında Bilgi
Mısır ahâlisine gönderilen peygamber. Yâkûb aleyhisselâmın oğludur. Yâkûb aley hisselâmın neslinden gelen ilk peygamber­dir. Allahü teâlâ ona rüyâ tâbiri ilmini öğretti.
Yüzünün ve ahlâkının güzelliği ile meşhûr olan Yûsuf aleyhisselâmı, babası Yâkûb aleyhisselâm diğer kardeşlerinden çok severdi. Babasının sevmesi, kardeşlerinin onu kıskanmalarına sebeb oldu. Onu gö­türüp kuyuya attılar. Babalarına dönüp kardeşimiz Yûsuf’u kurt yedi dediler. Allahü teâlâ Yûsuf aleyhisselâmı korudu. Kuyu­nun yanından geçen bir kervanda bulunan kimseler onu kuyudan çıkarıp Mısır’a götür­düler ve köle diye sattılar. Mısır azîzi (mâliye nazırı, bakanı) onu satın aldı. Azîzin hanımı Züleyhâ (Zelîha)nın iftirası neticesin­de zindana atıldı. Uzun zaman zindan­da kaldıktan sonra, suçsuzluğu anla­şılıp zindandan çıktı, ölen Mısır mâli­ye nâzırının yerine mâliye nâzın oldu. Azîzin hanımı Züleyhâ ile evlendi. Babasını ve kardeşlerini Mısır’a getirdi. Orada yıl­larca berâber yaşadılar. Babası Mısır’da vefât etti. Kardeşleri de orada yerleştiler.
Kur”ân-ı kerîmde kıssası ve başına gelen hâdiseler geniş olarak bildirilmiş olan Yûsuf aleyhisselâm, Mısır ahâlisine pey­gamber gönderildi. İnsanları Allahü teâiânın dînine uymaya dâvet etti. Yûkub aleyhisselâmın vefâtından bir müddet sonra Yûsuf aleyhisselâm da vefât etti. Mısır’da herkes Yûsuf aleyhisselâmı kendi mahallesine defnetmek istiyordu. İş kav­gaya kadar yaklaştı. Sonunda mermer bir sandukaya koyup Nil nehri kıyısına (veya Nil nehrinin ortasına) defn ettiler. Bir rivâyete göre ondan dört yüz sene sonra gelen Mûsâ aleyhisselâm kabrini bulup, müba­rek cesedini oradan alarak, Yâkub aleyhis­selâmın da medfûn bulunduğu Halîl-ur- rahmân’daki yere defnetti.Yûsuf a.s. İsrailoğulları peygamberlerinden Yâkup peygamberin oğludur. Hz. YUSUF Dini Film Müziği - En Güzel İslam Dizisi Hazreti Yusuf, dini Film Müzikleri, Sinema Müziği, dizi müzik, dini film, piyano,Hz Yusuf, Peygamber, Belgesel, Hayat, En, iyi, Jenerik, müzik Yabancı En İyi 10 Türkçe Dizileri Ünlü Meşhur Dini Film Müziği Tüm Zamanların İslam Eniyi Filmleri Unutulmaz Filmi Müziği Sinema Ecnebi İngilizce Dublaj Alt Yazılı Arapça İslami Film Müziği Tema Eniyi Türk Güzel Bilinen 100 Sineması Film Şarkı İlahi Tema Müziği İslam Mümin Helal Din Dinsel Dizi Film Müzikleri Sezon Bölüm Güzel Ramazan Kutsal Movie Soundtrack Theme Enstrümantal Sözsüz Melodik Melodi Ezgi İlahi Şarkı Musiki

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS