Piyanocu PİYANO Bilgi Video Piano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

GÜL AĞACI DEĞİLEM Enstrumantal PİYANO FON MÜZİKLERİ Musikisi Meşhur Bölge Azeri Azebeycan Melodik

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Piyanist Güneş Yakartepe - Kategori: Piyano Enstrümantal Melodik Türküler
398 İzlenme

Açıklama

Enstrümantel Türk Müziklerini Piyano Tuş Sesleri ile Dinlediniz mi?. Şarkılarımızı ÇokSesli (Polifoni) Form ile Acaba Sevecek misiniz?
Piyanist Güneş Yakartepe, " " Şarkısını Piyano Notalarını yazdı, Polifonik Şekil ile Piyano çaldı ve Söyledi.
Solist; ECE YILDIRIM Sesi İle Ona Vokalde Eşlik Etti.
Enstrümantal Türk Sanat Müsikileri Solo Piyano Serisi: 11
Çok sevilen Musikilerimizi Piyano ile Dinleyince Umarım Güzel Bulursunuz, Umarım Hoşunuza Gider.
Yorumlarınızı ve Eleştirilerinizi bekliyorum. Sevgi ve Saygılar...
Gül ağacı değilem her gelene eğilem
Çek elini elimden ben sevgilen değilem
Nice bile arzeyleyem kızıl gülem ben
Kollarını sar boynuma sevgilinem ben

Elimde eli yârim, olmuşam deli yârim
Bu günüm böyle geçti sabahı geli yârim
Nice bile arzeyleyem kızıl gülem ben
Kollarını sar boynuma sevgilinem ben
Beste ve güfte Necip Mirkelâmoğlu Makamı Rast makamı
Usûlü : Semaî usûlü Melihat Gülses yorumu
Necip Mirkelâmoğlu
necip-mirkelamoglu1922 yılında Şanlıurfa - Birecik'te dünyaya gelen Necip Mirkelamoğlu, yükseköğrenimini 1946 yılında İstanbul üniversitesi iktisat fakültesi'nde tamamlamıştır.
1945 yılında merhum Tarık Zafer Tunaya'nın başkanlığındaki İstanbul - Eminönü halkevi kültür kolu'na yazılmıştır. Chp mensubu bulunduğundan, Tunaya' yla çabuk kaynaşır. Burada Fazıl Şerafettin Bürge ve Alaaddin Tiritoğlu ile tanıştıktan sonra siyasetle ilişkisi başlamıştır.
İzmir'de önce halk odası üyeliği ve başkanlığı, daha sonra Ocak'tan başlayarak il'e kadar Chp'nin bütün kademelerinde görev yapmıştır. İzmir'in son halkevi başkanıdır.
1954 yılı seçimlerinde İzmir milletvekili adayı, 1961 yılında milletvekili ve 1968 yılında da Cumhuriyet Senatosu üyeliği yapmıştır.
Önce idare amiri, sonra da başkan vekili olarak Cumhuriyet Senatosunda 1977 yılına kadar görev yapmıştır. 1946 yılından başlayarak 1973 yılında inönü'nün vefatına kadar geçen uzun yıllar içinde; Cumhurbaşkanı, Chp genel başkanı, Başbakan, Cumhuriyet Senatosu tabii üyesi olan İsmet İnönü ile beraber çalışmıştır.
Birçok şarkının bestekarı, birçok türkünün kaynak kişisi olan Necip Mirkelamoğlu, pop şarkıcı Mirkelam'ın amcasıdır. Kaynak: baybul.com
Necip Mirkelâmoğlu'nun sistemde bulunan eserleri e-Posta Kategori: Sitemdeki klasik Türk müziği eserlerinin bestekârları Pazartesi, 01 Ağustos 2011 17:18 tarihinde oluşturuldu Salih Bora tarafından yazıldı. Gösterim
Enstrumantal Fon Müzikleri Musikisi Gül Ağacı Değilem Zeki Müren Azeri Azebeycan Türk TRT Piyano Eser Video Mp3 Ses Şarkı Sözü Özel Meşhur Bölge Türkü Enstrümantal Karaoke Ezgi Slow
1998 yılında TRT'nin açmış olduğu "Dede Efendi Beste Yarışmasında" bestesi İsmail Ötenkaya'ya ait olan "Sen Ağlama" isimli eseri seslendirerek üçüncülük ödülünü almıştır. 1998 yılında Osmanlı Bankası'nın
8 haziran 1998'de Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonunda "Galatasaraylı Besteciler" isimli bir solo konser verdi.
10 Şubat 1999 tarihinde CRR Konser Salonunda "Geçmişten Günümüze Fanteziler" ve aynı yıl 20 Haziran 1999'da AKM küçük salonda, 27. Uluslararası İstanbul Festivali'nde "Klâsikten Fanteziye" isimli iki ayrı solo konserini şef İhsan Özer Yönetiminde, özel bir Türk Müziği Orkestrası eşliğinde verdi.
7 Ekim 1999 Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Uzel Holding sahibi Ahmet Uzel'in ölümünün 1. yılı münasebetiyle düzenlenen "Ahmet Uzel'i Anma Konseri"nde bestecinin eserlerini seslendirdi.
14 Şubat 2000 tarihinde CRR Konser Salonu'nda "İstanbul'dan Atina'ya Türküler" isimli solo konserini verdi ve aynı ismi taşıyan albümünü çıkardı.
26 Ekim 2000'de Bursa Tayyare Kültür Merkezi'nde, Kültür Bakanlığı Bursa Devlet Türk Müziği Topluluğu'nun açılış konserine solist olarak katıldı.
27 Temmuz 2000 tarihi Uluslararası Nasrettin Hoca Şenlikleri'nin açılış konserini Konya Akşehir'de verdi.
28 Ocak 2000 yılında Almanya Hamburg'da kurulmuş olan Türk ve Yunan Dostluk Derneği'nin davetlisi olarak Hamburg Musiki Derneği'yle birlikte bir solo konser verdi.
2000 yılında Uzel Holding adına "PERA 1930" ve "Ahmet Uzel Eserleri" ismli iki albüm yaptı. "Narçiçeğim" isimli albümü 2001 yılında Türk Musikisi Vakfı tarafından çıkarıldı.
20 Haziran 2001 tarihinde 29. Uluslararası İstanbul Müzik Festivali çerçevesinde yer alan "Kökten Geleceğe" isimli solo konserini Atatürk Kültür Merkezi Büyük salonda verdi.
2002 yılında "İnce saz" toplululuğuyla birlikte CRR konser salonunda bir konser verdi ve "Eylül Şarkıları" isimli albümü basıldı.2003 yılında Türk Müziğine katkılarından dolayı "Müzdak" (İstanbul Türk Müziği Dernek Vakıfları

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS