Piyanocu PİYANO Bilgi Video Piano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Fatmam Ben Rakıya Su Katmam Köprünün Altı Testi Piyano Tolga Çandar Neşeli Bodrum Türkü Yöre Mugla

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


245 İzlenme

Açıklama

Güzel Muğla Bodrum Türkülerini Piyano ile Hiç Dinlediniz mi?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, " Fatmam, Köprünün Altı Testi " Eserini Kuyruklu Piyano İcra etti ve Söyledi.
Solist; ECE YILDIRIM Sesi ile Ona Eşlik Etti.
Çok Sevilen Muğla Bodrum Türküleri Piyano ile Sevdiniz mi?
Lütfen Yazarak ve Beğenerek Genç Piyaniste Destek Verin. Sevgi ve Saygılar...
Değerli Eleştirileri ve Yorumlarınızı lütfen Yazın.
Köprünün altı testi
İpekli şalvar esti
Şalvarlının yanında
Beni bir uyku bastı
Aman aman şalvarlım
Orta da boylu ilvanlım
Kaşları gözleri sürmeli
Önü de çapraz düğmeli
Aman Fatmam Canım gülüm Fatmam
Ben rakıya su katmam
Sen katarsan ben içmem
Ben Fatmamdan vazgeçmem
Köprünün altı diken
Yaktın beni gül iken
Allah da seni yaksın
Üç günlük gelin iken
Köprüden indim düze
Atı saldım nergise
Acep ben neler etsem
Şu kıvrak belli kıza
Köprünün altı çarşı
Evi çarşıya karşı
Ahdettim yemin ettim
Uğruna koydum başı
Köprünün Altı Tepsi (Fatmam) Sözleri,

Kaynak Fatmam fatma Köprünün Altı Testi Tolga Çandar Grup Topluluk Eğitimi Okulu lise Egzersiz Etüd Eser Festival Fon Filmi Gam Hoca Öğretmen Jazz jenerik Keman Kaç Marka Metodu testi hikayesi köprünün altı testi nota yöre: muğla bodrum
Köprünün Altı Testi Fatmam Ben rakı kat katkı Rakıya Su Katmam TOLGA HAYAL KAHVESI Taraf fatma Fatmadan Pikolo Flüt Yan Köprü Alt Testi Tolga Çandar Sarı Zeybek YouTube Vitrin Sahaf Pan Yayıncılık Şiir Dergi CD DVD Çocuk Kitapları Halk Güncel Müzik Tarihi Fatmam Köprü Altı Testisi Tolga Çandar Grup Topluluk Eğitimi Okulu lise Egzersiz Etüd Eser Festival Fon Filmi Gam Hoca Öğretmen Jazz jenerik Keman Kaç Marka Metod Verin. Sevgi ve Saygı SİVAS Suşehri KÖPRÜNÜN ALTINDA KAHVE DEĞİRMENİ İsmail Oral Mustafa Cemiloğlu BURSA Keles KÖPRÜNÜN ALTI DESTİ
Repertuar No Ezgi Adı: KÖPRÜNÜN ALTI DESTİ
Yöresi: MUĞLA Bodrum
Kaynak Kişisi: Şerif Günay
Derleyen: Muzaffer Sarısözen
Notaya Alan:Muzaffer Sarısözen
NOTA Bölüm 1
MAVİ YOLCULUK
Bodrum'dan güneydoğuya doğru uzanan Gökova Körfezi, Halikarnas Balıkçısı ve Azra Erhat'ın keşfettiği bir deniz yolculuğu olarak, onların bu adı vermelerinden beri 'Mavi Yolculuk' diye anılır.

Bodrum'dan demir alan tekneler Gökova'ya doğru ilerlerken mavi ile yeşilinin ahengini berrak suların altındaki güzellikleri keşfederler. Bodrum'da yüzlerce yıldır süren tekne yapımı ve denizcilik turizm talebiyle artmış, yat turizmi Bodrum için en önemli gelir kaynağı olmuştur. Karaada, Kargacık Bükü, Pabuç Burnu, Kargı Adası, Alakışla ve Çökertme Mavi Yolculuk'ta görülen ilk yerlerdir. Küçük Çatı, Büyük Çatı, Yedi Adalar, Longöz, Değirmen Bükü, Karacasöğüt gibi denizi berrak ve ağaçlıklı koylar Mavi Yolculuğun önemli duraklarıdır. Doğal güzelliklerin yanı sıra Sedir Adası, Keramos Antik Kenti, Yedi Adalar gibi tarihsel mekanlarda ziyaret edilmektedir. Gruplar oluşturularak yapılan bu yolculuğa 7-10 gün ayırmak gerekmektedir.
Plajlar
Güvercinlik uzaklıkta, yeşil ve mavinin iç içe geçtiği harika güzelliğe sahip bir koydur. Güvercinlik bu doğal ve doyumsuz güzelliği yanında, karşısında bulunan Salih Adası ile de ilgi çekmektedir.

Torba : Çam ve zeytin ağaçlarının yeşilliği ile pırıl pırıl bir denizin kaynaştığı şirin ve hareketli bir koy olan Torba’dan Didim, Milet ve Priene’ye tekne turları yapılmaktadır.

Gölköy : Bodrum’un 13 km. kuzeyinde bulunan Gölköy, çam, mandalina ve palmiye ağaçlarının serin bir denizle birleştiği doğa harikası yörelerimizden biridir.

Gündoğan : İnsan elinin az değdiği, güzelliğini en doğal biçimiyle hala korumakta olan Gündoğan Koyu, Bodrum’a 18 km. uzaklıkta olup mandalina bahçeleri ile ünlüdür.

Gümüşlük :Yarımadanın en eski yerleşim birimlerinden biridir. Bölgede Tavşan Adasını karaya bağlayan eski limanın kalıntılarını yer yer görebilmek mümkündür. Berrak denizi ve balığı ile ünlü olan altı desti video tolga çandar köprünün altı desti klip tolga çandar köprünün altı desti indir köprünün altı testi köprünün altı testi
Fatmam Ben Rakıya Su Katmam Köprünün Altı Desti Piyano Tolga Çandar Neşeli Bodrum Türkü Köprü Köprüsü Testi Alt Yöre Ege Mugla Grup Topluluk Eğitimi Okulu Lise Egzersiz Etüd Eser Festival Fon Filmi Gam Hoca Öğretmen Jazz Jenerik Keman Kaç Marka Metod İpekli ipek Şalvar Esti Şalvarlı Beni Bir Uyku Aman Orta Boylu İlvanlı Kaşları Gözleri Sürmeli Önü Çapraz Düğmeli Aman Fatma Canım Gülüm Rakı Su Sen Ben İçmem Ben Köprü Altı Diken Yaktın Beni Gül İken Üç Günlük Gelin İken Kıza Evi Çarşıya Karşı Fatmam Ben Rakıya Su Katmam Köprünün Altı Testi Piyano Tolga Çandar Neşeli Bodrum Türkü Yöre Mugla

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS