Piyanocu PİYANO Bilgi Video Piano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Eagles Grup HOTEL CALİFORNİA En Meşhur Rock Şarkı

Özel Video

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Eagles Hotel California En sevilen Yabancı Popüler Şarkılar- Yabancı Ünlü Muhteşem Unutulmayan Şarkılar
Hotel California Müziklerini Solo Piyano ile Nasıl Bulacaksınız?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe " Eagles Hotel California " Rock şarkısını Piyanoda Solo Çaldı. Piyaniste Arka Fon da Sinevizyon ile Resimli Görüntüler Onan Eşlik etti.
En Güzel ve beğenilen Ünlü ve Sevilen Eagles Müziğini Barkavizyon ile Çok Seveceksiniz.
Genç Piyanist Destek ve Güzel Yorumlar Bekler.
Eagles Hotel California Yabancı Sineması Konu ve Fon Müzikleri Bilgi
Hotel California, ABD'li rock müzik grubu Eagles'ın 1976 tarihli aynı adlı beşinci stüdyo albümlerinde yer alan ilk şarkıdır. Şarkı albümden ayrı olarak 1977 Şubatında 45 devirlik tekli olarak da çıkmıştır. "Eagles"ın dünyada en çok tanınan şarkısıdır.
Hotel California nın kısa hikayesi
Hotel California şarkısını sevmeyen yoktur. 1976 da kaydedilen bu beste Don Felder, Don Henley ve Glenn Frey imzalıdır. Yandaki foto aynı adı taşıyan uzunçaların kapağıdır. Peki bu unutulmaz şarkı neyi anlatır, işte Hotel California ‘ın kısa hikayesi : 1969 yazında hikayenin kahramanı olan adam uzun bir seyahate çıkar. Ve yolu California'dan geçerken dinlenmek için Hotel California'yı bulur. Ufak sevimli bir oteldir. Sıcak bi havası vardır. Bir odaya yerleştirilir. Oteldeki ikinci gününde, odasının hemen yanındaki odada kalan kızla tanışır, arkadaş olurlar. Birlikte gezmeye başlarlar, çok fazla zaman geçmeden birbirlerine aşık olurlar ve tatili Hotel California'da birlikte geçirmeye karar verirler. Çok severler birbirlerini, bütün bir yaz hep beraberdirler. Otelin sıcak insanları, sevimliliği sadeliği onları çok etkilemiştir. Unutamayacakları bir yaz yaşarlar. Yazın bitiminde bir karar vermek zorundalardır ayrılık için. Ve şöyle derler ' Eğer bir sene sonra birbirimizi unutmaz ve yine bu kadar çok sevecek olursak, gelecek yazın ilk gününde (tanıştıkları günü kastederek) Otel Kalifornyia'da buluşacağız ' diyerek sözleşirler. O zamana kadar birbirlerini hiç aramayacaklardır. ( bu aşk bir yaz aşkımı yoksa gerçek bi aşk mı anlamak için yaparlar bunu)... Tam bir sene geçmiştir. Adam sözleştikleri gibi bir sene sonra otelde buluşmak için yola çıkar. Tanıştıkları ilk gündür o gün. yol uzundur bitmek bilmez adam için ve sonunda Californiya'ya varır. Otelin oraya geldiğinde kapkara bi bina bulur..otel bir gün önce yanmıştır...Hemen sevdiği kıza haber vermek ister. Onunda gelmiş olabileceğini düşünerek olması muhtemel yerlere bakar. Ancak bulamaz. Ve sonunda çok acı birşey öğrenir ve bu şarkı ortaya çıkar. Acı gerçek ne mi? Sevgilisi süpriz yapmak için bir gün önceden otele gelmiştir. Ve çıkan yangında ölmüştür..
Hotel CaliforniaEagles Grubu HOTEL CALİFORNİA En Meşhur Rock Şarkı Piyano Solo Grup Otel Kaliforniya Şarkı Çevirisi Hikayesi Yabancı Pop Piyano Solo Nostalji Akustik Piyanist Sound Müzik Şarkı Eser Kartal Amerikan Kartallar Grubu Eyalet Şehir İngilizce Orjinal Şarkısı Amerikalı Desperado Grubu Kayıt Yılı Piyasaya Sürüldü Çok İlgi Gördü Giriş Müziği Jenerik Sanatçı Albüm Çıkış Tarihi Film Akustik Piyanist Cover Eser İngilizce Abd Batı Yakası Yer Alır Ülke En Kalabalık Eyalet Yıl Nüfus Sayımı Göre Kişilik Nüfusa ‎Ekonomi ‎Eğitim Eko Tarih ‎Politika Şehirleri Kasabaları Film Piano Music Rock Pop Popüler Rak ikinci stüdyo En Güzel sevilen

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS