Piyanocu PİYANO Bilgi Video Piano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Düriye'min Güğümleri Kalaylı KARABÜK Safranbolu Güncel Milli Koro Solo Solist Çeşitli Sanat

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Piyanist GÜNEŞ YAKARTEPE "Düriye'min Güğümleri kalaylı KARABÜK Safranbolu Türküsü" Eserinin Eşlik Çok sesli (Senfoni) Nota ve Armonilerini Analiz etti Piyano ile İcra Ederek Söyledi,
Vokalist ECE YILDIRIM Ona Sesiyle eşlik yaptı
Duriyemin Güğümleri Kalaylı Ah Kalaylı
Fistan Giymiş Etekleri Alaylı Alaylı Aman Aman
Düriyemi Aldatması Kolay Mı
Ah Alırım Dedin De Aldattın Beni
Üç Telli Saz İle Oynattın Beni

Giyme Dedim Giydin Sen Bu Alleri
Başıma Getirdin Türlü Halleri
Düşman Ettin Bana Bütün Elleri

Ah Alırım Dedin De Aldattın Beni
Üç Telli Saz İle Oynattın Beni

Düriyenin Güğümleri Dizisi Hikayesi
TÜRKÜ ÖYKÜSÜ Genel Hikayesi:
Dürüye bundan yirmi beş yıl evvel, daha on yedi yaşındayken Zühtü ile babasının oyunları sonucu evlenmiş ancak Zühtü ile 25 yıllık evlilik hayatında toplam 25 gün yaşamıştır.

Zühtü, ilk gecelerinin sabahında Almanya'ya işçi olarak çalışmaya gitmiş, iki yıl sonra döndüğünde bir kızı olduğunu öğrenmiş,bir hafta kalmış, yine Almanya'ya gitmiş, iki sene sonra dönmüş, bir kızının daha olduğunu görmüş, bir hafta kalıp yine gitmiş, döndüğünde bir kızının daha olduğunu görmüş, bir hafta sonra yine gitmiş, gidiş o gidiş Bir daha dönmemiş ve hiç bir haber de göndermemiştir. Son gelişinden bir kızı daha vardır. Onun varlığından haberi yoktur.

Dürüye köyde on ineği ve bir boğası ile sütçülük yaparak kızlarına bakmaktadır. Kızlarına da sütçülükten gelme alışkanlıkla bunlar benim güğümler' demektedir. Zühtü'den on beş senedir haber yoktur. Dürüye mahkemeye yeni atanan bir kadın hakimin yardımıyla Zühtü'yü en sonunda boşar. Köyde bir de Duran Ağa vardır ki, köyün zenginidir.Köyün süt toplama merkezinin sahibidir. 25 yıldır Dürüye'ye aşıktır. O da zamanında Dürüye'yi istemiş ancak Zühtü'ye kaptırmıştır. Dürüye'nin aşkı 25 yıldır yüreğini kor gibi yakmaktadır ve Dürüye'nin üzerine kimseye aşık olamamıştır. Hala bekardır. Dürüye, Zühtü'yü boşar boşamaz Dürüye'nin babası ile işbirliği yapar ve Dürüye ile her ne pahasına olursa olsun evlenmek ister.

Dürüye'nin Zühtü'yüboşadığı gün Zühtügelir. Dürüye'nin kendisini boşadığından habersizdir ve Almanya'da yaptığı tüm mal varlığınıberaber yaşadığıHelga adında bir kadına kaptırmıştır. Yanında on yaşında bir de çocuk vardır. Zühtü'nün Helga'dan olma oğlu İskender' Zühtü, sıfırıtüketmiş, ancak İskender'i kaçırarak memleketine gelmiştir. Dürüye'yi kandırarak kapağı eve atıp hayata tekrar başlama arzusundadır. Dürüye, Zühtü'nün dönmesi ve Duranın evlilik baskıları sonucu iki ateş arasındadır ama artık gözü açılmıştır ve kimseye kolay kolay kanmayacaktır.

Dürüye'nin güğümleri kalaylı, Dürüye'yi aldatması kolay mı? Zühtü ve Duran Dürüye üzerinden, bu hala çok güzel kadını elde etmek için komik bir savaşın içine girerler. Güğümlere gelince, büyük kız Halime evde kalmıştır, Huriye ve Hayriye'nin ise köyde Ümit ve Yaman adında yavukluları vardır. Nazife ise henüz on beş yaşındadır ve aldanacak yer aramaktadır. 25 yıldır hayatı zindan olan Dürüye, şimdi de iki adam arasındadır ve kendi başına gelenlerin kızlarının başına gelmesini istemez. Bu yüzden kılı kırk yarar ve kızlarının kendisi gibi olur olmadık şekilde için onların önünde evlilik konusunda hep engeller çıkarır.
Zonguldak-Mistan Kürkçü-Halil Bedii Yönetken
Düriye Güğümleri Kalaylı notası
Düriyemin Güğüm Kalay Türküsü Arkadaşınıza Gönderin
Düriyem Güğümler Kalaylı Albümü (Türkünün Bulunduğu Albümler)
Türkü Hakkında Görüş/Düzeltme Bildirmek İstiyorum Yazdır Paylaş
Zonguldak yöresine ait diğer türküler
Kestaneci Köyünden Abalı Köyüne
Düriyem'in Güğümleri Kalaylı
Karadır Kaşların Ferman Yazdırır
Gidiyom Gidemiyom-1
Allı Yazma Başında
Armut Dalda Dik Durur-1
Elmayı Top Top Yapalım
Etiketler: Düriyemin Güğümleri Kalaylı Düriyemin Güğümleri Kalaylı Fistan Giymiş Etekleri Alaylı Düriyemin Güğümleri Kalaylı Notası Düriyemin Güğümleri Kalaylı Türkü Notası Düriyemin Güğümleri Kalaylı Türküsü Düriyemin Güğümleri Kalaylı Türküsünün Notası Notası Türk Halk Müziği Notaları Türkü Notaları
Piyano Türkü Solo DÜRİYE'MİN GÜĞÜMLERİ KALAYLI KARABÜK Safranbolu Zonguldak Bize Yazin Anasayfa Arşiv Kullanım Sözleşmesi İletişim Yukarı git Güncel Solist Çeşitli Sanatçı Repertuar Albüm CD DVD Kral TV Trt Star Show Kanal Yazar Bu yazı admin tarafı 5 Aralık 2010 tarih yazılmış Yazarın sitede toplam adet yazısı bulunmakta Bilgi Kategori D Yazıda şuan henüz yorum yok Siz de yazın views okunmuş Beğenilme Antik Kentler Telif Hakları

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS