Piyanocu PİYANO Bilgi Video Piano
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Düriye'min Güğümleri Kalaylı Güncel Milli Koro Solo Solist Çeşitli Sanatçı Show Kanal Telev

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URLAçıklama

Piyanist GÜNEŞ YAKARTEPE "Düriye'min Güğümleri kalaylı KARABÜK Safranbolu Türküsü" Eserinin Eşlik Çok sesli (Senfoni) Nota ve Armonilerini Analiz etti Piyano ile İcra Ederek Söyledi.
Vokalist ECE YILDIRIM Ona Sesiyle eşlik yaptı
Düriyenin Güğümleri Dizisinin Hikayesi

Genel Hikaye:
Dürüye bundan yirmi beş yıl evvel, daha on yedi yaşındayken Zühtü ile babasının oyunları sonucu evlenmiş ancak Zühtü ile 25 yıllık evlilik hayatında toplam 25 gün yaşamıştır.

Zühtü, ilk gecelerinin sabahında Almanya'ya işçi olarak çalışmaya gitmiş, iki yıl sonra döndüğünde bir kızı olduğunu öğrenmiş,bir hafta kalmış, yine Almanya'ya gitmiş, iki sene sonra dönmüş, bir kızının daha olduğunu görmüş, bir hafta kalıp yine gitmiş, döndüğünde bir kızının daha olduğunu görmüş, bir hafta sonra yine gitmiş, gidiş o gidiş Bir daha dönmemiş ve hiç bir haber de göndermemiştir. Son gelişinden bir kızı daha vardır. Onun varlığından haberi yoktur.

Dürüye köyde on ineği ve bir boğası ile sütçülük yaparak kızlarına bakmaktadır. Kızlarına da sütçülükten gelme alışkanlıkla bunlar benim güğümler' demektedir. Zühtü'den on beş senedir haber yoktur. Dürüye mahkemeye yeni atanan bir kadın hakimin yardımıyla Zühtü'yü en sonunda boşar. Köyde bir de Duran Ağa vardır ki, köyün zenginidir.Köyün süt toplama merkezinin sahibidir. 25 yıldır Dürüye'ye aşıktır. O da zamanında Dürüye'yi istemiş ancak Zühtü'ye kaptırmıştır. Dürüye'nin aşkı 25 yıldır yüreğini kor gibi yakmaktadır ve Dürüye'nin üzerine kimseye aşık olamamıştır. Hala bekardır. Dürüye, Zühtü'yü boşar boşamaz Dürüye'nin babası ile işbirliği yapar ve Dürüye ile her ne pahasına olursa olsun evlenmek ister.

Dürüye'nin Zühtü'yüboşadığı gün Zühtügelir. Dürüye'nin kendisini boşadığından habersizdir ve Almanya'da yaptığı tüm mal varlığınıberaber yaşadığıHelga adında bir kadına kaptırmıştır. Yanında on yaşında bir de çocuk vardır. Zühtü'nün Helga'dan olma oğlu İskender' Zühtü, sıfırıtüketmiş, ancak İskender'i kaçırarak memleketine gelmiştir. Dürüye'yi kandırarak kapağı eve atıp hayata tekrar başlama arzusundadır. Dürüye, Zühtü'nün dönmesi ve Duranın evlilik baskıları sonucu iki ateş arasındadır ama artık gözü açılmıştır ve kimseye kolay kolay kanmayacaktır.

Dürüye'nin güğümleri kalaylı, Dürüye'yi aldatması kolay mı? Zühtü ve Duran Dürüye üzerinden, bu hala çok güzel kadını elde etmek için komik bir savaşın içine girerler. Güğümlere gelince, büyük kız Halime evde kalmıştır, Huriye ve Hayriye'nin ise köyde Ümit ve Yaman adında yavukluları vardır. Nazife ise henüz on beş yaşındadır ve aldanacak yer aramaktadır. 25 yıldır hayatı zindan olan Dürüye, şimdi de iki adam arasındadır ve kendi baş
Duriyemin Güğümleri Kalaylı Ah Kalaylı
Fistan Giymiş Etekleri Alaylı Alaylı Aman Aman
Düriyemi Aldatması Kolay Mı
Ah Alırım Dedin De Aldattın Beni [Aldattın Beni Aman]
Üç Telli Saz İle Oynattın Beni [Oynattın Beni Aman]

Giyme Dedim Giydin Sen Bu Alleri
Başıma Getirdin Türlü Halleri
Düşman Ettin Bana Bütün Elleri

Ah Alırım Dedin De Aldattın Beni
Üç Telli Saz İle Oynattın Beni
Düriyem'in Güğümleri Kalaylı

Zonguldak-Mistan Kürkçü-Halil Bedii Yönetken
Düriye Güğümleri Kalaylı notası
Düriyemin Güğüm Kalay Türküsü Arkadaşınıza Gönderin
Düriyem Güğümler Kalaylı Albümü (Türkünün Bulunduğu Albümler)
Türkü Hakkında Görüş Düzeltme Bildirmek İstiyorum Yazdır Paylaş
Zonguldak yöresine ait diğer türküler
Kestaneci Köyünden Abalı Köyüne
Düriyem'in Güğümleri Kalaylı
Karadır Kaşların Ferman Yazdırır
Gidiyom Gidemiyom-1
Allı Yazma Başında
Armut Dalda Dik Durur-1
Elmayı Top Top Yapalım
Etiketler Düriyemin Güğümleri Kalaylı Duriye min Güğüm leri Kalaylı Fistan Giymiş Etekleri Alaylı Düriyemin Güğümleri Kalaylı Notası Düriyemin Güğümleri Kalaylı Türkü Notası Düriyemin Güğümleri Kalaylı Türküsü Düriyemin Güğümleri Kalaylı Türküsünün Notası Notası Türk Halk Müziği Notaları Türkü Notaları
Piyano KARABÜK Türkü DÜRİYE'MİN GÜĞÜMLERİ KALAYLI Safranbolu Zonguldak Milli Koro Solo Beğen Televizyon Anonim Türkü Beni Akor Anonim Saz Akord bağlama Güncel Milli Koro Ses Solo Solist Çeşitli Sanatçı Show Kanal Türk Halk Müziği Ozanlar Müzik Eğitim Türkü Sözleri Hikaye Sinema Halk Kütüphane Güzel Sanatlar Galerisi Tanıtım Broşürleri Anma Günleri Kutlamalar İşletmeler Hizmet Standartları Etik Komisyonu Tv Ürünleri Belgel

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS